A co naše stroje v roce 2017

Ihned na začátku si povzdechnem… krom kmenového M131.1280 ¨nic moc¨    :-(((

V dubnu o velikonocích jsme konečně po dlouhé době měli možnost vyzkoušet náš druhý motorák M131.1009 a bohužel, ač to motor bez problémů odjezdil, tak jsme dospěli k názoru, že se opět musí rozebrat a samotný motor Tatra se nevyhne úplné generální opravě. Přes prodřená vodítka ventilů proniká olej, který se pálí a kouřivost je šílená….. Alespoň je příležitost dodělat drobnosti jako chladící vývod pod lavicemi atp.. Snad v roce 2018 už vyjede i na pravidelné lince T3.

Též náš dříč, lokotka T212.0094 se podrobuje omlazovací kůře, jelikož její motor v květnu podlehl krátké drtivé nemoci, projevující se od pronájmu mašiny v prosinci 2016 a musel být sehnán a následně bude v nejbližších dnech zavázán motor nový. Při té příležitosti jsou na ni provedeny další drobné opravy aby byla fit a mohli jsme ji opět používat.

A poslední na čem se dělá, respektive dělají též externí spolupracovníci, za což jim náleží obrovské díky, je ¨Karkule¨ T444.0255. Nový vnější lak skříně je víceméně dodělán a letos se veškeré práce přesunuly na opravu chladícího okruhu a do interiéru kabiny strojvedoucího. Nyní je v jednání možnost vystavení jako exponátu při podzimních parních jízdách, tak snad se to povede :-)))

Invalid Displayed Gallery