Celostátní sraz drezín – 28. a 29.7.2018 Zubrnice

Po více než patnáctileté přestávce, způsobené zejména orientováním běhu událostí na zprovoznění a zahájení dopravy na naší trati, se letos zkušebně vracíme k velmi vyhledávané a mimořádné akci SRAZU ŽELEZNIČNÍCH DREZÍN. Pokusili jsme se opět sehnat vzorek ze všech koutů naší země, počínaje panem Zahrádkou ze Šumavy a jeho replikami C.K. drezín stařičkého mocnářství, přes relativně moderní vozy Warszawa či Tatra z Budějovic, ke všehochuti spolku ZINOPA ze Skalska v Kokořínských hvozdech. Čeká Vás více než 15 kusů historické techniky během kavalkády s odborným komentářem pana Eduarda Hrubeše, známého to televizního milovníka železnic. Přehlídka bude vždy probíhat v mezidobí jízdy našich vlaků linky T3, a to cca v 11:20 , 13:20 a 15:20.

plakat_dresiny_a3     A v plném rozlišení v PDF :  plakat_dresiny_a4

Samozřejmě i naše pravidelné vlaky linky T3 budou náležitě posíleny na třívozovou soupravu s kapacitou více než 160 sedících osob, a to rychlíkovým vozem 831 110 z roku 1957, vloženým vlečným vozem BDlm s dřevěnými lavicemi a rozšířeným prostorem pro přepravu kol a kočárků z roku 1956 a nakonec retro motorovým vozem M152.0604 z roku 1983.

V průběhu akce je též možné navštívit nově otevřené MINIMUZEUM v prostorách bývalé železniční stanice LOVEČKOVICE, zaměřené zejména na propagaci městečka a okolí a až do roku 1978 samotnou existenci železnice na jeho katastru. Na obnoveném úseku kolejí se lze též povozit na pákové drezíně.

Muzeum Lovečkovice     A v plném rozlišení v PDF :  Muzeum Lovečkovice

K přepravě do Lovečkovic bude sloužit speciální autobusová linka Zubrnice – Lovečkovice – Verneřice, vedená historickým autobusem Škoda RTO, která též umožní navštívit pozůstatky naší lokálky v okolí Verneřic ( zejména bývalé nádraží ).

bus drezíny