Pravidelné jízdy – poslední provozní víkend 27. a 28.10. 2018

JÍZDNÍ ŘÁD NAŠICH VÍKENDOVÝCH HISTORICKÝCH VLAKŮ v trase Ústí n.L. Střekov – Zubrnice.                   Linka je označena Ústeckým krajem jako turistická linka T3  a je provozována od 30.3. do 28.10.2018 o všech víkendech a státních svátcích…..

Ve stanici Ústí n.L. Střekov čekáme na přípojný vlak od Ústí n.L. západu  maximálně  10 min.

Střekovská parní vodárna NOVĚ POHÁNĚNA PAROU  jako za starých časů. Jedinečná věc v rámci celé Evropy. V roce 2018 bude už otevřeno pouze na jeden víkend, a to 27. a 28.října. Více info bude postupně aktualizováno v odkazu ¨Expozice¨ na horní liště .

- Odkaz v PDF na ¨vodárnu pod parou¨ 27. a 28.října 2018…. Pod parou říjen 2018

plakát_2018     Muzeum Lovečkovice

- Odkaz v PDF na nový jízdní řád 2018 …. Jízdní řád T3 2018 DÚK

- Odkaz v PDF na propagační plakát sezony 2018 …. Plakát na sezonu 2018

- Odkaz v PDF na minimuzeum Lovečkovice …. Muzeum Lovečkovice

Vlaky jsou vedeny přednostně hist. motorovým vozem řady M131.1 z roku 1951 ( ovšem v případě neschopnosti je možné nasazení čehokoliv historického počínaje vozem M262.1 a konče M152.0 – což se právě děje :-)). Toto neplatí ve dnech kdy bude posílena motorová souprava z důvodu konání akcí v Zubrnicích. Tyto posílené M termíny jsou uvedeny v odkazu PROVOZ na horní liště.

Ostatní provozní info :  Upozorňujeme že z provozních důvodů přestup na vlaky z/do Děčína ve V.Březně není zaručen a doporučujeme řešit ho pěším přesunem (cca 5 min.)  mezi zastávkou Malé Březno na lokálce a zastávkou Malé Březno nad Labem na hlavní trati 073 , nebo osobním vlakem ČD  z/do stanice Ústí n.L. Střekov přes Ústí n.L. západ (platí též jízdné DÚK). Přestup ve stanici Velké Březno nemůže být z důvodu omezené kapacity stanice a provozních intervalů garantován.

Přeprava kol :  Přeprava kol není zaručena. Maximální případná kapacita jsou tři kola na vlak. V případě vyčerpání kapacity spoje cestujícími a cestujícími s kočárky bude přeprava kol odmítnuta.

Tarifní info :  Linka je zaintegrována do tarifu Dopravy Ústeckého kraje  (  ceník DÚK v PDF :  Ceník DÚK  , např. pro trasu Ústí-Zubrnice platí pásmo 15-16 , tj. jednosměrná jízdenka pro dospělého stojí 27,- Kč ) , a jízdenku je možné koupit jak v prodejních místech dopravců a v linkových autobusech, tak v pokladnách ČD v rámci Ústeckého kraje. V pokladnách ČD je pouze při nákupu nutné speciálně upozornit pokladníka na požadavek použití tarifu Dopravy Ústeckého kraje a nikoliv tarifu ČD. Při cestě tam a zpět je nutné zakoupit dvě jízdenky. Jednu kde jsou Zubrnice jako bod cílový ,druhou jako bod výchozí. U druhé je však nutné ohlídat si časovou platnost, aby cesta zpět byla podniknuta v čase platnosti jízdenky.  Zpáteční jízdenku jako takovou tarif DÚK nezná.

PROPAGAČNÍ VIDEOKLIP ÚSTECKÉHO KRAJE NA LINKU T3 ……..

Fotografie z provozu …….