Ohlédnutí za letošními jízdami

Letošní rok jsme z finančních důvoů omezili počet provozních dní, kdy jezdí historické vlaky do Zubrnic. Přesto naše historická vozidla ani trať nezahálí.Tradiční jarmark v Zubrnicích byl spojen i s jízdami do Zubrnic, posilový Hurvínek M131.1513 z křimovského Loko-Motivu se už u nás stal téměř stálým hostem.

Poněkud neobvyklé jízdy se uskutečnily v rámci akce „Dny Kralup“, opět ve spolupráci s kolegy z Křimova. Událo se v sobotu 7.6. za vydatné finanční podpory města Kralupy. Jezdilo se všemi směry z Kralup a zpět.

Další jízdy se uskutečnily 19. července při příležitosti pouti Sv.Maří Magdaleny v Zubrnicích. Večer jel i „flamendrák“, letos ovšem nepříliš využitý.

Podívali jsme se rovněž do Chotiměře (16. srpna), po lokálce, která je v úseku Lovosice – Radejčín mimo provoz po loňském známém sesuvu půdy. Trať je mezi Radejčínem a Chotiměří uzavřená pro provoz vlaků a mezi Radejčínem a Lovosicemi jezdí autobus. Vlaky se setkaly s velkým zájmem.

V září pak o víkendu 20.-21.  na lokálce jezdil parní vlak. Tentokrát nás navštívila lokomotiva 423.0145 „Malý bejček“. V sobotu byla otevřena leštinská zastávka. Vlkay se setkaly s velkým zájmem, který nás mile překvapil.