Posílení provozu a plánované akce v roce 2019

 

Červenec, srpen 2019 :   O všech prázdninových víkendech a svátcích ( právě zahájení 5.7.2019 ) je v provozu speciální historická autobusová linka Zubrnice – Lovečkovice – Úštěk a zpět označená T32 , která propojuje významné destinace naší bývalé lokálky a zásadně podpoří a zjednoduší přesun návštěvníků mezi jednotlivými expozicemi. Na lince je provozován historický autobus Škoda 706 RTO a trasována je přímo ze Zubrnického nádraží, kde je přestup hrana/hrana, přes bývalé nádraží Lovečkovice. Tam byl vytvořen pobyt pro umožnění prohlídky místního muzea a informačního centra, a dále trasa vede přímo do centra města Úštěk. Autobus se pak ihned vydává na zpáteční cestu, kdy již jede i přímo kolem nádraží a je možný přestup na vlaky ČD.

T32 jpg

Odkaz ve větším rozlišení v PDF …….  T32 Zubr-Úštěk pdf

 

14. a 15. září :          Parním vlakem do Zubrnic – Tradiční akce kdy je celý víkend v provozu vlak s parní lokomotivou. Platí speciální tarif ( mimo DÚK ) a speciální jízdní řád odlišný od standartního linky T3. Tento víkend motoráčky linky T3 nejezdí a jezdí pouze zmiňované parní vlaky. Akce v přípravě.

 

19. a 20. října :       Podzim na vesnici  ( skanzen ) – Opět tradiční akce pořádaná skanzenem, kdy je ves plná řemeslníků a probíhají zde činnosti jako za starých časů. Od sušení jablek po zatopenou parní lokomobilu……