Vrácení přípojného vozu Blm Národnímu technickému muzeu

Se změnou výpůjčních podmínek pro vozidla Národního technického muzea jsme se rozhodli vrátit i námi vypůjčený přípojný vůz Blm.

Stav vozu vyžadoval pro další provozování nemalé investice do pojezdu i nosných částí dřevěné skříně, které jsou v nevyhovujícím stavu.  Upřednostnili jsme realizaci opravy vlastního vozu BDlm, jehož oprava probíhá ve Velkém Březně.

Spolu s vozem Blm odjely z Lovosic také M131.1405 a vůz BDlm, které byly vypůjčeny spolkem Ústecko teplická dráha ÚTD). Ten sídlil do konce r. 2010 v pronajaté výtopně v Teplicích.  Vzhledem k neustálým problémům s krádežemi se ÚTD rozhodlo utlumit činnost a po vzájemné dohodě byla obě vozidla převezena do Lovosic a používána společně k některým jízdám ZMŽ. Technický stav obou vozidel ale vyžaduje rozsáhlejší a nákladné opravy a proto se ÚTD a ZMŽ rozhodli vrátit vozidla NTM.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>